PAGE FAQ


 • Kdo je vhodný pán pro Belgické ovčáky?

  Belgičtí ovčáci, jsou i přes svůj zevnějšek a chování budící respekt, velmi citliví psi s dětskou duší. Všichni Belgičtí ovčáci, bez rozdílu variety, jsou velmi aktivní a práci vyžadují. Nejsou však jen pracovití, ale velmi inteligentní! Stále jim hlodá v hlavičce věčný dětský dotaz: "A proč?". Pro Belgického ovčáka, pokud budete důslední (nikoliv hrubí!!!), je majitel a práce vším. Za to, že s ním pracujete je vděčný a oddaný. Tedy, pokud chcete žít aktivní život, se psem pracovat nebo sportovat a je úplně jedno jestli jen pro zábavu nebo vrcholově, pak je to pes pro Vás jak dělaný. A nebojte se, že se budete nudit!  On to stejně vždycky vymyslí........

 • Co znamená s belgičákem pracovat?

  Je to prosté! Zabavíte jeho i sebe tím, co Vás oba baví. Určitě je nutné mu dát základ poslušnosti. Základní rady už dostanete od chovatele. Ten zná povahu svých belgičáků a má řadu zkušeností. Je dobré mu naslouchat. Dále je k dispozici řada kurzů v ZKO, kde začínajícím psovodům poradí výcvikem a výchovou a kde je i nasměrují k nějakým sportům. Zkušení majitelé si vybírají štěně již za jasným účelem a to je pak  cíleným tréninkem vedeno k vysněnému cíli. Tím cílem může být pasení, výstavy, stopy, detekce, mondioring, obedience, caniscross, bikejorging, IGP, záchranářské práce, TART, zkoušky podle různých řádů, dogdancing a mnoho dalších. Takže myslím, žádná nuda rozhodně nehrozí!

 • Jak cestovat se psem autem?

  Většina lidí využívá ke své přepravě auto. Samozřejmě, že nastávají situace, že s ním cestuje i jeho pes, resp. psi. Jak na to?

  • První pravidlo - Je důležité vědět, že pes nesmí být ve vozidle umístěn volně! Jde jak o bezpečnost posádky, tak i psíka! Pes pokud bude cestovat v kufru automobilu musí být oddělen od prostoru pro posádku sítí nebo mříží. Pokud bude cestovat na zadních sedadlech, musí být pes, stejně jako lidská posádka, připoután. Vhodné a hojně využívané jsou cestovní klece nebo plastové/látkové přepravní boxy, které je možné umístit jak do zavazadlového prostoru, tak i na zadní sedačku. Tam je však vhodné jej zabezpečit pásem. 
  • Druhé pravidlo - udělejte pejskovi cestování co nejpříjemnější. Dostatečně často zastavujte, se svým chlupatým kamarádem si pohrajte, protáhněte a vyvenčete sebe i jeho. :) Pokud pejska nebudete uvádět zbytečně do stresových situací, bude cestovat velmi rád. 
  • Třetí pravidlo - při převozu psa je nutné dbát na to, aby pejsek měl dostatek vody. Je vhodné podle stáří pejska a počasí volit zastávky a dát pejskovi napít.
  • Čtvrté pravidlo - vy znáte svého kamaráda nejlépe, proto dávkujte jídlo tak, abyste mu nepřivodili zbytečně nevolnost. Je dobré udržet rytmus a řád, na který je zvyklý. Pokud pojedete se psem poprvé, je dobrá metoda "pokus/omyl". Prostě postupně vyzkoušet, co mu sedí. Dobré je ráno si přivstat a dát mu dostatečném předstihu něco k snědku. Pokud Vás čeká delší cesta, tak je rozhodně na větší vzdálenosti cestovat v noci.  Pejsci z našich vrhů nemají s cestováním problém.
  • Páté pravidlo - v případě nevolnosti psa a zvracení pejska nikdy nekárejte, už takhle je mu zle a buďte si jistí, že je si vědom, toho, že to je špatně. Snažte se spíše uklidnit a "nehodu" uklidit. Prostě se to stane. A ruku na srdce, komu z Vás se to nestalo.
 • Chci jet se psem do zahraničí, jsou nějaká omezení?

  Po EU můžete cestovat v zásadě bez velkých obtíží. Rozhodně však musíte mít pet pas (vystaví jej za poplatek váš veterinář), kde jsou zaznamenány všechny potřebné informace, vč. platného očkování. Všude bez výjimky platí co je popsáno v části "Jak cestovat se psem autem".Mimo EU, je potřeba mít s sebou i vyšetření na protilátky (s tím vám také poradí veterinář). Není problém mimo EU vycestovat, ale vrátit se. Nikdy nevíte na koho na hranicích narazíte. :) Podmínky se v různých státech můžou lišit, proto je vhodné si podmínky zjistit . Co u nás je normální, v jiném státě může být důvodem k pokutě, trestnému stíhání, či odebrání psa. 


Belgičtí ovčáci

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Search